Ubezpieczenie na wakacjach w krajach tropikalnych

Wakacje w wyjątkowym miejscu? Piękne plaże, ciepłe morze to wymarzony urlop? Pamiętaj, że przed wyjazdem należy pomyśleć o wielu rzeczach. Jedną z nich jest ubezpieczenie turystyczne.

Ubezpieczenie turystyczne – bez niego nie ruszaj się z domu

Piękne okolice, ciepło, piasek pod stopami to wizja jak z bajki. Co zrobić, żeby wymarzony urlop pozostał bajka a nie koszmarem? Wystarczy kupić ubezpieczenie. Dzięki niemu można spać spokojnie. Jeśli w egzotycznym kraju przytrafi nam się choroba, to bez problemu będzie można skorzystać z tamtejszej opieki medycznej. Bez problemu i bez stresu. Warto pamiętać, że w wielu miejscach świata koszty ewentualnego leczenia mogą być przytłaczająco wysokie. Gdyby nie polisa trzeba by było pokryć je z własnej kieszeni, a nawet w przypadku pojedynczej porady może być to wydatek całkiem spory. Owszem, może zdarzyć się i tak, że z wykupionej połowy nie skorzystasz w ogóle, ale czy warto ryzykować?

Kalkulacja zysków i strat

Każdy, kto waha się i zastanawia czy warto inwestować w polisę powinien przeprowadzić prostą kalkulację. Jeżeli wyjadę i nie będę chorować, to w porządku, zaoszczędziłem trochę pieniędzy. Ale co, jeśli coś się przytrafi? Jeśli nałożona zostanie na mnie kwarantanna z powodu kontaktu z osobą zakażoną? Co w sytuacji, gdy będę musiał zgłosić się do szpitala na konsultacje/obserwacje? Bez ubezpieczenie wszystkie wydatki muszę pokryć samodzielnie, zatem czy stać mnie żeby podjąć takie ryzyko?

 

Zobacz także inne wpisy:
OC dla młodego kierowcy

Opłata OC po terminie

Upoważnienie do ubezpieczenia samochodu

Podatek od kupna samochodu

AC w wariancie serwisowym