Wyjeżdżasz w tropiki? Nie zapomnij o apteczce i ubezpieczeniu

Odpowiednio przygotowana apteczka i ubezpieczenie to dwa elementy, o których nie wolno zapominać wyjeżdżając na zagraniczny urlop. Jak przygotować apteczkę i dlaczego ubezpieczenie jest tak ważne? Podpowiadamy!

Apteczka, co do niej schować?

Dokładny sposób przygotowania apteczki omówić można z lekarzem medycyny podróży podczas wizyty w gabinecie, ale z całą pewnością nie może zabraknąć środków dezynfekujących ręce. Mogą to być wygodne w użyciu i przechowywaniu chusteczki lub żele. Ważnym elementem jest przygotowanie środków przeciw biegunce oraz węgla aktywnego, soli fizjologicznej i hydrożelu. Świetnym pomysłem jest zabranie ze sobą leków antyhistaminowych oraz leków przeciwmalarycznych. Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą filtrów do wody. Wizyta u lekarza medycyny podróży pozwoli nie tylko dokładnie przygotować apteczkę, lekarz udzieli również wszelkich niezbędnych informacji dotyczących sposobu używania oraz objawów, które powinny wzbudzić czujność.

Ubezpieczenie turystyczne

Prawda jest taka, że dla własnego bezpieczeństwa nie należy ruszać się z domu bez odpowiedniej polisy. W niektórych sytuacjach nawet najlepiej przygotowana apteczka nie zastąpi pomocy lekarza i profesjonalnej opieki medycznej. Jest to szczególnie ważne nie tylko ze względu na koronawirusa, ale na możliwość zakażenia chorobami tropikalnymi czy w przypadku ukąszeń. Niestety, nie w każdym przypadku same leki histaminowe pomogą. Konsultacja medyczna może okazać się niezbędna, a pomoc lekarska czy hospitalizacja w odległym kraju nie należy do najmniejszych wydatków.

 

Zobacz też:

Ubezpieczenie auta na angielskich tablicach w Polsce

OC na miesiąc

Ubezpieczenie OC na raty

OC dla młodego kierowcy

Kalkulator OC