Zakres ubezpieczenia podróżnego

Zakres ubezpieczenia podróżnego może różnić się w zależności od firmy, z której oferty korzystamy, ale także w zależności od wybranego wariantu. Można jednak wskazać, że większość podstawowych ofert obejmuje zbliżoną ochronę ubezpieczeniową.

Koszty leczenia i NNW

Najbardziej popularne i zarazem potrzebne jest ubezpieczenie turystyczne, które obejmuje pokrycie kosztów leczenia i hospitalizacji podczas pobytu za granicą. W świecie zdominowanym przez koronawirusa należy w sposób szczególny zwrócić uwagę czy zakres ochrony obejmuje również leczenie, ale i kwarantannę związaną z zakażeniem SARS-CoV-2.

Drugim szalenie istotnym aspektem jest NNW czyli ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Nikt nie planuje wypadku podczas wakacji, ale jak wiadomo – nie wszystko można przewidzieć. Dlatego włączenie NNW w ochronę polisy turystycznej jest dobry rozwiązaniem.

Dobrze skonstruowane polisy zapewniają także odpowiednią ochronę assistance oraz refundację kosztów związanych z ratownictwem.

Inne aspekty dobrego ubezpieczenia

Świetnym rozwiązaniem jest polisa, dzięki której możemy zabezpieczyć nie tylko siebie, ale i swój bagaż. Gdyby przeglądać statystyki, jak często podróżni linii lotniczych po wylądowaniu na miejscu gubią swój bagaż, to bardzo szybko można zrozumieć istotę takiego rozwiązania. Równie często bagaż ulega uszkodzeniu i w takich sytuacjach tylko polisa turystyczna może zapewnić nam ochronę, a ubezpieczyciel wypłaci stosowne odszkodowanie. Dlatego warto dokładnie poznać zakres ochrony jeszcze przed wyjazdem. Pozwoli to uniknąć stresujących sytuacji na miejscu.