Ochrona bagażu

Jednym z elementów, które uwzględniane są przez firmy ubezpieczeniowe oferujące polisy turystyczne jest ochrona bagażu. Udając się na wakacje liniami lotniczymi bagaż musi zostać odpowiednio nadany i odzyskujemy go dopiero po dotarciu do celu. Z jednej strony to rozwiązanie wygodne, ale z drugiej – zdarzają się sytuacje, w których na wczasy docieramy sami, a nasz bagaż postanowił odwiedzić inny kontynent. Co w takiej sytuacji?

Chroń siebie i swój bagaż!

Jednym z elementów przygotowania do podróży jest wykupienie polisy turystycznej. Niby jest to rozwiązanie nieobowiązkowe, jednak nie należy z niego rezygnować. Dlaczego? Ponieważ zgodnie z zawartymi w polisie zapisami, w pewnych sytuacjach możemy liczyć na pomoc, pokrycie kosztów, np. leczenia, a także wypłatę odszkodowania. Jedną z takich sytuacji jest chwila, gdy okazuje się, że my i nasz bagaż wybraliśmy się w zupełnie różne strony świata.

Taka sytuacja z całą pewnością nie należy do komfortowych, jednak posiadane ubezpieczenie pozwala choć częściowo zabezpieczyć się przed konsekwencjami.

Zgubiłeś bagaż? Zwróć się po pomoc!

Gdy zorientujesz się, że bagaż nie dotarł na wakacje razem z Tobą konieczne będzie wyjaśnienie całej sprawy. W przypadku gdy właśnie wylądowałeś u celu podróży – zwróć się po pomoc do obsługi lotniska, być może to przypadkowa trudność, którą lada chwila bez większych problemów uda się wyjaśnić. Gdy okaże się, że faktycznie bagażu nie ma lub uległ zniszczeniu, wówczas niezbędny będzie kontakt z ubezpieczycielem.