Ubezpieczenie turystyczne i sporty ekstremalne

Planujesz niezapomniany urlop, podczas którego adrenalina towarzyszyła będzie Ci na każdym kroku? Z całą pewnością szykuje się rewelacyjny wyjazd, ale czyniąc przygotowania nie zapomnij o wybraniu i wykupieniu ubezpieczenia turystycznego.

Ubezpieczenie turystyczne – wariant specjalny

Firmy zajmujące się ubezpieczeniem turystów najczęściej oferują podstawowe pakiety ochrony, obejmujące pokrycie kosztów leczenia, zagubienie bagażu czy pomoc w przypadku zakażenia koronawirusem. Jeśli podczas wyjazdu planujesz spędzić czas próbując nowych, niekoniecznie całkowicie bezpiecznych rzeczy, to koniecznie poinformuj o tym ubezpieczyciela jeszcze przed podpisaniem polisy.

Obecnie firmy ubezpieczeniowe nie mają problemu z tym, że podczas urlopu pragniesz spróbować nowych rzeczy. Jednak ważne, aby wiedziały o Twoich planach. Dlaczego? Wszystko po to, aby w sytuacji gdyby coś Ci się stało – nawet zwykłe złamanie nogi, które może przytrafić się podczas codziennej aktywności, ubezpieczyciel mógłby próbować uchylić się od wypłaty odszkodowania. Twoje odważne plany z całą pewnością zaważą na wysokości składki ubezpieczeniowej, jednak jest to rozwiązanie znacznie korzystniejsze, niż gdybyś ukrył ten fakt przed podpisaniem umowy.

Czym są sporty ekstremalne?

Zastanawiasz się czy aktywności, których planujesz spróbować mieszczą się w definicji sportów ekstremalnych? Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, to najlepszym rozwiązaniem będzie zapytanie ubezpieczyciela w momencie ustalania szczegółów polisy. Najczęściej wśród sportów ekstremalnych wymienia się: skoki ze spadochronem, alpinizm, skoki na bungee czy wspinaczki górskie lub skałkowe.

 

Zobacz również:

Zniżki OC w małżeństwie

Lex Uber już w Polsce

Wyjazd samochodem na Słowację

Wyposażenie po VIN

Rejestracja motocykla