Wyjeżdżasz w tropiki? Ubezpiecz się!

Tropikalne wycieczki to marzenie niejednej osoby. Wakacje w ciepłym, pięknym regionie świata, gdzie woda jest tak ciepła, jak w wannie? Świetne rozwiązanie! Jeśli chcesz cieszyć się wyjątkowymi wakacjami bez stresu i zmartwień – pamiętaj o ubezpieczeniu podróżnym!

Zagrożenia związane z wyjazdem do krajów tropikalnych

Dobre ubezpieczenie powinno uwzględniać potencjalne zagrożenia, jakie wiążą się z wyjazdem w dany rejon świata. Nie bez powodu firmy w pierwszej kolejności chcą poznać cel podróży, a dopiero potem przechodzą do ustalenia kolejnych istotnych kwestii, które mają duży wpływ na cenę polisy.

Wyjazd do Afryki, Ameryki Południowej lub Azji wiąże się z dużym ryzykiem zakażenia chorobami tropikalnymi. Mimo zwiększonego zagrożenia są to coraz częściej wybierane kierunki podróży, na każdym kroku kuszące turystów swoimi urokami. Warto pamiętać, że w wielu przypadkach konieczna może być wizyta u lekarza medycyny podróży oraz realizacja obowiązku szczepienia przeciwko najcięższym i najczęściej występującym tropikalnym chorobom, jak np. WZW typu A. tężec, choroba meningokokowa lub kleszczowe zapalenie mózgu.

Jakie ubezpieczenie przed wyjazdem do krajów egzotycznych?

Wybierając odpowiednie ubezpieczenie przed wyjazdem do krajów tropikalnych konieczne jest uwzględnienie zagrożenia epidemiologicznego, które może być różne, w zależności od kierunku podróży. W przypadku wyjazdu w tropiki warto zadbać o to, aby polisa obejmowała pokrycie kosztów leczenia związanych z zachorowaniem na chorobę tropikalną.

 

Zobacz podobne:
Samochód z Włoch. Jak go sprowadzić, aby nie żałować?

Mandat z fotoradaru

Jazda na niemieckich tablicach

Rejestracja samochodu w 2021

Utrata prawa jazdy