Jak przygotować się do wyjazdu w tropiki?

Każdy wyjazd wymaga odpowiedniego przygotowania, ale jeśli wyjeżdżamy poza granice, to przygotować należy się szczególnie uważnie. Jeśli celem naszej podróży są kraje egzotyczne czy tropikalne, to przygotowania należy rozpocząć nawet 2 miesiące przed wyjazdem. Dlaczego tak wcześnie? Ponieważ zgodnie z wytycznymi podróż w niektóre regiony wymaga wykonania obowiązkowych szczepień. Sprawdźmy, jak przygotować się do wyjazdu!

Cel podróży wybrany i co dalej?

Gdy wiemy już gdzie chcielibyśmy pojechać należy rozpocząć przygotowania. Dobrym rozwiązaniem, a często wręcz koniecznym będzie konsultacja u lekarza medycyny podróży. Z całą pewnością wizytę trzeba umówić, gdy niezbędne są szczepienia, ale nawet jeśli nie – to i tak warto. Lekarz medycyny podróży posiada dużą wiedzę dotyczącą zagrożeń, z jakimi należy się zmierzyć wyjeżdżając w różne regiony świata. Dzięki temu szybko i sprawnie, a co najważniejsze rzetelnie uzyskamy informacje niezbędne do właściwego przygotowania podróży.

Podczas konsultacji lekarz udzieli wszelkich informacji dotyczących zagrożeń, ale również pomoże przygotować listę rzeczy, które koniecznie trzeba zabrać ze sobą, zwracając szczególną uwagę na wyposażenie apteczki podróżnej. Tak, wybierając się do regionów tropikalnych z całą pewnością należy zabrać ze sobą apteczkę. Czy to wszystko? Oczywiście, że nie!

A co z opieka medyczną?

Nigdy nie należy zakładać, że opieka medyczna w kraju, do którego zmierzamy nie będzie nam potrzebna. Tego po prostu nie da się przewidzieć, dlatego warto przed wyjazdem zatroszczyć się o własny, psychiczny spokój i wykupić ubezpieczenie turystyczne, które obejmuje nie tylko koszty leczenia za granicą, ale również ubezpieczenie NNW, OC oraz inne aspekty, zgodnie z założeniami polisy.

 

 

 

Zobacz również:

Ubezpieczenie samochodu

OC na miesiąc
ubezpieczenie auta na angielskich tablicach
Kalkulator OC bez podawania danych osobowych
Ubezpieczenie OC na raty