Ubezpieczenie turystyczne dla uprawiających sporty ekstremalne

Sporty ekstremalne to nie lada wyzwanie dla firm świadczących usługi ubezpieczeniowe. Ryzyko wystąpienia urazów, a nawet utraty życia lub zdrowia jest nieporównywalnie większe niż w przypadku osób wybierających zwyczajną aktywność. Całe szczęście, Twoje odważne plany nie muszą oznaczać rezygnacji z ochrony polisy turystycznej, ponieważ ubezpieczyciel dopasuje wariant ochrony do Twoich potrzeb!

Ubezpieczenie turystyczne szyte na miarę

Wybierając się w podróż, podczas której planujesz w pełni korzystać z życia i jego atrakcji – nie zapomnij poinformować o tym fakcie swojego ubezpieczyciela. Oceni on potencjalne ryzyko oraz ustali wysokość składki ubezpieczenia. Na tej podstawie w polisie zostanie określona kwota określająca sumę gwarantowaną kosztów leczenia. W praktyce, ryzyko urazu podczas uprawiania sportów ekstremalnych jest naprawdę wysokie, zatem nie można kierować się wyłącznie ceną. Co więcej – jeśli planujemy wycieczkę poza Europę, to dobrym rozwiązaniem może okazać się wykupienie polisy bez ustalonego limitu na pokrycie pomocy medycznej.

Przy sportach ekstremalnych z całą pewnością należy wybrać wariant ubezpieczenia obejmujący NNW. W ten sposób zyskujemy gwarancję, że gdyby doszło do wypadku, w wyniku którego doznamy trwałego uszczerbku na zdrowiu, to firma ubezpieczeniowa wypłaci nam odszkodowanie, zgodnie z ustalonymi w umowie warunkami finansowymi.

Sporty ekstremalne – wpływ na cenę ubezpieczenia

Ubezpieczenie dla osób uprawiających sporty ekstremalne wiąże się z wysokim ryzykiem uszkodzenia ciała, co nie pozostaje bez znaczenia dla ustalania wysokości kosztu polisy. Ale liczą się tu kwestie dodatkowe, jak stan zdrowia, kondycja czy wiek ubezpieczonego, które mają bezpośredni wpływ na poziom ryzyka i cenę.

 

Zobacz podobne wpisy:

Akcyza na samochód

Zmiana danych w polisie OC

Przekroczenie terminu płatności raty za OC i AC

Przerwa w ubezpieczeniu OC

Czy nieopłacona polisa OC jest ważna?